ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA

Maszyneria na Facebooku

Skontaktuj się ze mną:

+48 664 464 565

Nauczanie

 

Maszyneria to miejsce dla pasjonatów mody, którzy chcieliby nie tylko ją podziwiać, ale też tworzyć. Staram się, by prowadzone przeze mnie kursy krawieckie nie polegały jedynie na pokazywaniu technik i ćwiczeniu równego cięcia i szycia, choć to też jest ważne. Pragnę przede wszystkim inspirować, pomagać w zrealizowaniu Twojej wizji, często bardzo ulotnej, tak by nabrała kształtów i stała się rzeczywistym odbiciem Twojego stylu. Ubraniem, które w pełni wyrazi Ciebie, twoją kreatywność i które będziesz nosić z dumą. 

 

Na zajęciach rzadko korzystamy z gotowych wykrojów. Zależy mi na tym, żeby tworzyć, a nie odtwarzać, zachęcam więc kursantów i kursantki do nauki konstrukcji odzieży. Umiejętność ta daje ogromne możliwości oraz twórczą wolność. Dzięki samodzielnemu narysowaniu formy na miarę, ubrania wykonane podczas zajęć są nie tylko idealnie dopasowane do sylwetki, ale też całkowicie unikatowe. Stają się Twoją drugą skórą, zarówno pod względem odwzorowania kształtu ciała, jak i poprzez wyrażenie Twojej osobowości.

O mnie

Targ materiałów w Singapurskim Chinatown.

Espadryle ozdobione japońską techniką boro.

Uwielbiam konstrukcyjne detale. Na zdjęciu spodnie z kontrafałdo-szlufką. 

Witaj,

 

nazywam się Karolina Ossowiecka. Jestem projektantką mody, konstruktorką odzieży, krawcową. Krawiectwo od zawsze było moją pasją, jednak największą satysfakcję daje mi dzielenie się nią z innymi. Od kilku lat łączę miłość do rzemiosła z moim nauczycielskim powołaniem. Nie tylko sama realizuję ciekawe projekty, ale pomagam w tym innym, co sprawia mi wiele radości.  Zapraszam Cię na wspólną przygodę w Maszynerii.

Sukienka według projektu kursantki, wykonana podczas zajęć indywidualnych.

Kim jestem?

 

Ukończyłam nauczanie języka francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs kwalifikacyjny A12 Wykonywanie usług krawieckich w Zespole Szkół Odzieżowych nr 22 w Warszawie. Chcąc nabrać doświadczenia zawodowego pracowałam w szwalni oraz w niewielkim punkcie usługowym. Praktyki te wiele mnie nauczyły - poznałam proces produkcji od podszewki, nabrałam sprawności i swobody w szyciu maszynowym oraz... zrozumiałam, że to nie dla mnie. Krawiectwo od zawsze było dla mnie formą sztuki, a pośpiech i produkcja taśmowa odbierały jej całą magię. Wiedziałam, że z szyciem chcę związać swoją karierę, ale musiałam znaleźć na to inny sposób, by móc tworzyć w duchu slow fashion. Tak powstała Maszyneria.

 

Realizacja marzeń

 

Przygotowując zajęcia często sięgam po wiedzę zdobytą na uniwersytecie.

 

Mimo ukończenia szkoły oraz praktyki zawodowej, mojej największej pasji, którą jest konstrukcja i modelowanie odzieży, uczyłam się sama. Nadal rozwijam swój kunszt, nałogowo kupuję podręczniki w różnych językach.

Krawiectwo miarowe

 

Realizując zamówienia indywidualne stawiam przede wszystkim na jakość wykończeń

 

Jeśli nie masz konkretnej wizji - tym lepiej. 

więcej informacji

Kontakt:

ul. Księcia Trojdena 11 lok. 107

tel.: 664 464 565

e-mail: kontakt@maszyneria.waw.pl

Photo credit: Foter.com